Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski
Featured

24.02.2024. Posiedzenie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Kurkowych RP w Śmiglu

24 02 24 Smigiel 01Członkowie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP zebrali się na posiedzeniu w Śmiglu. Przewodniczył prezes Lech Magnuszewski przy współpracy wiceprezesów Andrzeja Pawłowskiego, Zdzisława Grzelki i Michała Wieremiejczyka.
Zarząd spotkał się z przedstawicielami Bractwa Kurkowego w Śmiglu - prezesem Tadeuszem Dekiertem, królem kurkowym Agnieszką Krysmann oraz z Eugeniuszem Nawrockim, Beatą Cieślak i Ireneuszem Krysmannem. Bractwo w Śmiglu powstało w 1636. Po II wojnie światowej zlikwidowane, zostało reaktywowane w 1991 r. Bractwo ma dużo pamiątek, w tym przywilej bracki od króla Jana III Sobieskiego i łańcuch królewski z 3 ogniwami od króla Jana III Sobieskiego.
Posiedzenie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP poświęcone było przede wszystkim przygotowaniem zbliżającego się Zebrania Sprawozdawczego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP, które odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2024 roku w Rydzynie.