Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski
Featured

11.11.2023 r. Wizyta u Prezydenta RP Andrzeja Dudy

2023-11-11 Warszawa, wizyta Bractwa u Prezydenta RPSukcesem zakończyły się starania Zarządu Zjednoczenia KBS RP o zgodę na coroczny udział Braci i Sióstr z Naszego Zjednoczenia w centralnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie. W odpowiedzi na nasze pismo do Kancelarii Prezydenta RP, Pan Prezydent Andrzej Duda zaprosił delegację Zarządu ZKBS RP na Uroczystą Odprawę Wart oraz na spotkanie w Pałacu Prezydenckim w dniu 11 listopada 2023 r.

Jest to ogromny sukces i wyróżnienie, że po wielu latach propagowania tradycji patriotycznych przy okazji tego największego święta Polaków, w tym także pamięci o braciach kurkowych poległych za Ojczyznę, nasze Zjednoczenie zostało  zauważone i zaproszone do wspólnego świętowania.

2023-11-11 Warszawa.

W uroczystej Odprawie Wart dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości - udział wzięli bracia kurkowi - członkowie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP - prezes Lech Magnuszewski, wiceprezes Michał Wieremiejczyk, strzelmistrz Krzysztof Tyda, skarbnik Arek Muller, sekretarz January Bątkiewicz, a także prezes Okręgu Krakowskiego Jan Dziura Bartkiewicz z Braćmi Januszem Wójcikiem i Markiem Zuskim z Krakowa.

2023-11-11 Warszawa.

Poczet sztandarowy ze sztandarem Naszego Zjednoczenia oraz delegacje do złożenia wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza wystawiło Kurkowe Bractwo w Warszawie.

W skład delegacji wchodzili Bracia: Michał Wieremiejczyk, Leszek Zalewski, Robert Karpiński, Marcin Gajownik, Mirosław Szyber i Paweł Wieremiejczyk.

2023-11-11 Warszawa.

W Mszy Św. Za Ojczyznę, która została odprawiona o godz. 10.00 z udziałem Pana Prezydenta w Świątyni Opatrzności Bożej, Nasze Zjednoczenie reprezentowali Bracia i Siostry  z Okręgu Centralnego – Szczepan Wereszko z Podlasko – Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego, Andrzej Kilańczyk z  małżonką z Sieradzkiego Bractwa Kurkowego oraz Dominika Sebastianiuk i Wojciech Wawryniuk z Kresowego Bractwa Kurkowego w Terespolu.

2023-11-11 Warszawa.

Po południu, w Pałacu Prezydenckim delegacja Naszego Zjednoczenia spotkała się z Parą Prezydencką. Pan Prezydent Andrzej Duda z małżonką od wielu lat utrzymują przyjacielskie kontakty z braćmi kurkowymi z Krakowa. Spotkanie było więc okazją do miłych wspomnień i pamiątkowego zdjęcia.

2023-11-11 Warszawa.

Szanowne Siostry i Bracia Kurkowi !

Braliśmy udział w uroczystościach w Warszawie, w tym największym święcie naszej Ojczyzny – Narodowym Święcie Niepodległości, jako Wasi przedstawiciele.

NIECH ŻYJE POLSKA, NIECH ŻYJE ZJEDNOCZENIE KURKOWYCH BRACTW STRZELECKICH RP !!!

                  Sekretarz Zjednoczenia                                 Prezes Zjednoczenia
                     January Bątkiewicz                                     Lech Magnuszewski