Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski
Featured

16.09.2023. Stanisław Jędrzejczyk z Tarnowa królem Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych

IMG 3699Na strzelnicy tarnowskiego LOK odbyły się jesienne strzelania organizowane przez Bractwo Kurkowe w Tarnowie. Najważniejsze trofeum tytuł króla Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych zdobył Stanisław Jędrzejczyk z Tarnowa. (na zdjęciu w środku, po lewej Gałczyński, po prawej Adamski). Marszałkami zostali Jerzy Gałczyński i Grzegorz Adamski z Krakowa.

Stanisław Jędrzejczyk był królem Kurkowym w Tarnowie w roku 2016-2017 z mianem królewskim Jędrzej ze Zgłobic. Król Okręgu będzie reprezentował Okręg Krakowski w strzelaniu o tytuł Europejskiego Króla Strzelców Historycznych, które odbędzie się 30 sierpnia 2024 r. w Mondsse w Austrii. Okręg zrzesza 5 Bractw: krakowskie, tarnowskie, gorlickie, ciężkowickie i lubelskie.
Strzelnica LOK w Tarnowie przy ul. Krzyskiej to pięknie usytuowany obiekt, co prawda brak udogodnień technicznych w postaci wózków tarczowych, ale za to rozległa, mieszcząca 20 stanowisk strzeleckich. Znakomite prowadzenie strzelania zapewnił brat Wacław Cichy.
Poza strzelnicą urządzony był piknik. Przy brzegu pięknego jeziorka ustawiona jest stacjonarna, drewniana wiata z wielkim paleniskiem i ławkami. Prezes tarnowskiego Bractwa Kurkowego Paweł Krywański z członkami Zarządu postanowili postawić dodatkowo dwa wielkie namioty z podnoszonymi ścianami, Był grill, było smakołyki, z których słynie Tarnów.
Strzelenie było pierwszą po wakacjach okazją do spotkania. Przyjechali bracia z odległego Lublina, był wiceprezes Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP, starszy Bractwa Kurkowego w Krakowie Zdzisław Grzelka.
Były też cenne nagrody. Oprócz dyplomów i pucharów triumfatorzy otrzymali piękne artystyczne wyroby ze szkła. Prezes Krakowskiego Okręgu Bractw Kurkowych Jan Grzegorz Bartkiewicz kilku braciom wręczył medale za zasługi dla Okręgu Krakowskiego.

Oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji: Strzelanie o tytuł króla Okręgu Krakowskiego A.D. 2023

1. Stanisław Jędrzejczyk - Tarnów
2. Jerzy Gałczyński - Kraków
3. Grzegorz Adamski - Kraków

Strzelanie do Tarczy VIP

1. Grzegorz Adamski - król Okręgu Krakowskiego A.D. 2022
2.Piotr Sumara - król kurkowy TSBK w Tarnowie
3.Reginald Sas-Jaworski - król kurkowy TSBK w Krakowie

Tarcza Prezesa Okręgu Krakowskiego

1.Grzegorz Adamski - Kraków
2.Robert Hebda - Tarnów
3. Władysław Przybylski - Kraków

Tarcza Króla i Marszałków TSBK w Tarnowie

1. Jerzy Gałczyński - Kraków
2. Roman Drąg - Tarnów
3. Jan Dziura -Bartkiewicz - Kraków

Tarcza Prezesa TSBK w Tarnowie

1. Władysław Przybylski- Kraków
2. Piotr Sumara - Tarnów
3. Roman Drąg - Tarnów

Tarcza Viceprezesa TSBK w Tarnowie

1. Piotr Sumara - Tarnów
2. Jerzy Gałczyński- Kraków
3. Przemysław Truchan - Ciężkowice

Tarcza Prezydenta Tarnowa

1. Przemysław Truchan
2. Dawid Cichy
3. Grzegorz Adamski