Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski
Featured

2.05.2024. Zaproszenie do udziału w XVII Pielgrzymce na Jasną Górę

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jutrosinie informuje, że 2 maja 2024 r. odbędzie się kolejna Krajowa pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. W programie jest Msza Święta w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej o godz. 11.00 w intencji Bractw Kurkowych RP oraz w godzinach popołudniowych Droga Krzyżowa na Wałach Jasnej Góry.

Featured

22-24.03.2024 r. Bractwa na EURO TARGET SHOW w Poznaniu

Czytaj więcej...Bractwa Kurkowe Okręgu Leszczyńskiego ponownie zostały zaproszone do udziału w EURO TARGET SHOW w Poznaniu, w dniach od (piątku do niedzieli) 22 do 24 marca 2024 r. Na wyznaczonym stoisku Bractwa zaprezentują swoje eksponaty.

Załączniki:
Pobierz plik (ETS 2024_Ważne informacje organizacyjne.pdf)Informacje organizatora[Informacje organizatora]230 kB
Featured

16.09.2023. 100–LECIE BRACTWA KURKOWEGO W KROBI

Czytaj więcej...Na zaproszenie I Starszego Brata Leszka Ptaka i Zarządu Bractwa Kurkowego w Krobi, w dniu 16 września 2023r członkowie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP w osobach - Sekretarza Zjednoczenia Brata Januarego Bątkiewicza oraz Brata Roberta Karkosza uczestniczyli w uroczystościach jubileuszowych, a także w Turnieju strzeleckim z tej okazji.

Featured

24.06.2023 r. Zaproszenie na turniej o Buławę Marszałka Wielkopolski do Rawicza

Czytaj więcej...W sobotę, 24 czerwca 2023 r. w Rawiczu odbędzie się XXV Turniej o Buławę Marszałka Wielkopolski. W tym roku Tradycyjny Turniej Strzelecki Bractw Kurkowych o Buławę Marszałka Województwa Wielkopolskiego patronatem objął Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Podobnie, jak w latach ubiegłych będzie to bardzo atrakcyjna impreza z uwagi na trofeum, które można w tym turnieju zdobyć.

Featured

17.03.2023 r. Bractwo na otwarciu EURO TARGET SHOW

Czytaj więcej... Pierwszy dzień tegorocznych EURO TARGET SHOW już za nami. Bractwa Kurkowe Okręgu Leszczyńskiego na wyznaczonym stoisku zaprezentowały swoje eksponaty, które wzbudzały duże zainteresowanie odwiedzających.

Featured

3.10.2022. Zmarł Maciej Osiński

Czytaj więcej...

 Jak poinformowała najbliższa rodzina, dzisiaj, 3 października 2022 r., po długotrwałej chorobie w wieku 64 lat zmarł Brat Maciej Osiński, I starszy Bractwa Kurkowego w Rawiczu i honorowy prezes Okręgu Leszczyńskiego.

Featured

18.09.2022 r. Obchody 380-lecia bractwa w Rawiczu

Czytaj więcej...

W niedzielę 18 września na podsumowanie obchodów 380-lecia Bractwa Kurkowego, na rawickim rynku odbył się Jarmark Bracki. Impreza zorganizowana z rozmachem, głównie przeznaczona była dla mieszkańców, ale oczywiście z udziałem sióstr i braci z Kurkowych Bractw Strzeleckich Okręgu Leszczyńskiego.

Featured

15.05.2022 r. Obchody 380-lecia BK Rawicz

Czytaj więcej...

W niedzielę, 15 maja 2022 r., w Rawiczu odbyły się uroczystości z okazji 380. rocznicy powstania rawickiego Bractwa Kurkowego. Obchody rozpoczęły się od prezentacji 17 pocztów sztandarowych i formowania orszaku uczestników do przemarszu przez miasto.

Featured

11.11.2021 r. Turniej Niepodległościowy BK Rawicz

Czytaj więcej...11 listopada Bractwo Kurkowe w Rawiczu po raz 27 zorganizowało Turniej Niepodległościowy. Po zawodach Jan Świerzewski został uhonorowany Krzyżem Wielkim Orderu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

Featured

02.10.2021. Posiedzenie Zarządu Zjednoczenia KBS RP w Krobi

Czytaj więcej...W Krobi, w siedzibie Bractwa Kurkowego w sobotę 2 października odbyło się posiedzenie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP, które prowadził prezes Krzysztof Larski. Podziękował bracim z Krobi za zorganizowanie spotkania, odznaczył Leszka Ptaka I Starszego Bractwa Kurkowego Krzyżem Komandorskim Zasługi Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

Featured

29.08.2021 r. Król Żniwny KBS Mieszków

Czytaj więcej...W niedzielę 29 sierpnia 2021 r. w Mieszkowie odbył się turniej o tytuł Króla Żniwnego KBS Mieszków.

Featured

4.07.2021. 25-lecie KBS w Mieszkowie

Czytaj więcej...W dniu 4 lipca Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Mieszkowie świętowało 25. rocznicę reaktywacji i było gospodarzem strzelania o tytuł Króla Zielonoświątkowego Okręgu Leszczyńskiego.

Featured

8.04.2020 r. Wsparcie dla szpitala w Rawiczu

Zarząd Bractwa Kurkowego w Rawiczu na wirtualnej konferencji podjął decyzję o wsparciu walki z epidemią. Bracia przekazali kwotę 2.000 zł na rzecz Powiatowego Szpitala w Rawiczu.

7.12.2019 r. Podsumowanie w Okręgu Leszczyńskim

Czytaj więcej... W Jutrosinie odbyło się podsumowanie sezonu 2019 bractw kurkowych Okręgu Leszczyńskiego.

11.11.2019 r. Turniej Niepodległościowy w Rawiczu

Czytaj więcej...Członkowie rawickiego bractwa z okazji Narodowego Święta Niepodległości strzelali z pistoletu centralnego zapłonu do tarczy sportowej oraz z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do okolicznościowej tarczy ozdobnej.   

20.10.2019 r. Grand Prix OL we Włoszakowicach

Bractwo Kurkowe we Włoszakowicach zorganizowało kolejną edycję turnieju z cyklu Grand Prix Okręgu Leszczyńskiego '2019.

16.03.2019 r. Zebranie delegatów Okręgu Leszczyńskiego

Czytaj więcej...W sobotę, 16 marca 2019 r. odbyło się zebranie sprawozdawcze delegatów Okręgu Leszczyńskiego Kurkowych Bractw Strzeleckich w Rawiczu, na którym podsumowano działalność Okręgu w 2018 roku i zatwierdzono plan działania władz Okręgu na 2019 rok.

1.09.2019 r. Król Żniwny i Mistrz Pistoletu OL w Rawiczu

Czytaj więcej...Bractwo Kurkowe w Rawiczu zorganizowało tegoroczny turniej strzelecki o tytuł Króla Żniwnego i Mistrza Pistoletu Okręgu Leszczyńskiego ZKBS RP.
Tytuł Króla Żniwnego Okręgu Leszczyńskiego zdobył  Filip Kędziora z Bractwa Kurkowego Poniecu.
Mistrzem Pistoletu Okręgu Leszczyńskiego w 2019 r. został Fryderyk Miklaszewski z Bractwa Kurkowego w Mieszkowie.

24.08.2019 r. Grand Prix OL w Jutrosinie

Bractwo Kurkowe w Jutrosinie zorganizowało kolejną edycję turnieju z cyklu Grand Prix Okręgu Leszczyńskiego '2019.

1.09.2019 r. Zaproszenie na turniej o Króla Żniwnego OL ZKBS RP

Czytaj więcej...W niedzielę, 1 września 2019 r. w Rawiczu odbędzie się tradycyjny turniej o tytuł Króla Żniwnego i Mistrza Pistoletu Okręgu Leszczyńskiego.

20.07.2019 r. Grand Prix OL w Rawiczu

Czytaj więcej...Bractwo Kurkowe w Rawiczu zorganizowało kolejną edycję turnieju z cyklu Grand Prix Okręgu Leszczyńskiego '2019. Zwycięzcą tegorocznego, 21 Turnieju o Buławę Marszałka Wielkopolski został Jacek Gilewski z Bractwa Kurkowego w Poniecu.

29.06.2019 r. Grand Prix OL w Poniecu

Bractwo Kurkowe w Poniecu zorganizowało kolejny turniej z cyklu Grand Prix Okręgu Leszczyńskiego '2019.

2.06.2019 r. Król Kurkowy OL i BKR - wyniki

Czytaj więcej...Na strzelnicy w Rawiczu członkowie Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego stoczyli pojedynki strzeleckie w 11 konkurencjach. Tytuł Króla Kurkowego Okręgu Leszczyńskiego AD 2019 zdobył Fryderyk Miklaszewski z KBS Mieszków. Mistrzem kbks został Filip Kędziora z KBS Poniec. Ponadto rawiccy bracia strzelali o tytuł Króla Kurkowego BKR 2019 r., został nim Rafał Lokś. Natomiast tytuł Mistrza kbks Bractwa Kurkowego w Rawiczu na 2019 r. zdobył Tomasz Pawłowski. Turnieje towarzyszące zakończyły się strzelaniem do kura. Kura strącił Wiesław Łapawa.

2.06.2019 r. Król Kurkowy Okręgu Leszczyńskiego

Czytaj więcej...Członkowie Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego na strzelnicy w Rawiczu stoczyli pojedynek strzelecki o godność Króla Kurkowego Okręgu Leszczyńskiego AD 2019. Turniej bracia rozpoczęli przemarszem ze strzelnicy do kościoła Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP na Mszę św. Przemarsz ulica miasta z orkiestrą dętą prowadził do pomnika Żołnierza Polskiego Paweł Szwarc, marszałek BKR. Tam Bartosz Kowalewicz, król Okręgu Leszczyńskiego i jednocześnie król Bractwa Kurkowego w Rawiczu złożył wiązankę kwiatów. Przed rozpoczęciem Mszy św. w intencji Króla Kurkowego OL 2018 i Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego, po złożeniu tradycyjnej Roty Ślubowania, w szeregi rawickiego Bractwa Kurkowego został przyjęty ks. kan. Wojciech Prostak, proboszcz parafii farnej w Rawiczu.

12.05.2019 r. Mistrzostwa Okręgu Leszczyńskiego

We Włoszakowicach podczas Memoriału KBS Włoszakowice odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego ZKBS RP.
W zawodach uczestniczyło 39 strzelców z 10 Bractw OL KBS RP.

6.04.2019 r. Grand Prix OL w Borku Wlkp.

Czytaj więcej...

Bractwo Kurkowe w Borku Wielkopolskim było organizatorem pierwszego w tym roku turnieju z cyklu Grand Prix Okręgu Leszczyńskiego '2019.

Okręgi
Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP

I OKRĘG POMORSKI *
II OKRĘG BYDGOSKI *
III OKRĘG POZNAŃSKI *
IV OKRĘG SZAMOTULSKI *
V OKRĘG LESZCZYŃSKI *
VI OKRĘG OSTROWSKI *
VII OKRĘG ŚLĄSKI *
VIII OKRĘG KRAKOWSKI *
IX OKRĘG CENTRALNY **
X OKRĘG ZACHODNIOPOMORSKI **

* - okręgi historyczne, funkcjonujące w okresie II RP
** - okręgi utworzone po reaktywacji Zjednoczenia KBS RP w 1991 r.


Zarząd OL:
Robert Karkosz (BK Rawicz) - prezes
Marek Balcerek (KBS Jutrosin) - wiceprezes
Jacek Gilewski (KBS Poniec) - wiceprezes
Andrzej Pawłowski (BK Rawicz) - sekretarz
Ryszard Bura (KBS Włoszakowice) - skarbnik
Eugeniusz Nawrocki (KBS Włoszakowice) - marszałek
Piotr Cuprych (KBS Jutrosin) - strzelmistrz
Mariusz Krajewski (KBS Jarocin) - zastępca strzelmistrza
Patryk Szymczak (KBS Kościan) – chorąży


  V. OKRĘG LESZCZYŃSKI Oficjalna strona Bractwa Facebook
1. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Borku Wielkopolskim    
2. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jarocinie   https://www.facebook.com/KBSJarocin
3. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jutrosinie   https://www.facebook.com/kurkowebractwostrzeleckie.jutrosin
4. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Kościanie    
5. Bractwo Kurkowe w Krobi http://www.bractwo.krobia.pl/ https://www.facebook.com/bractwokrobia
6. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Mieszkowie   https://www.facebook.com/profile.php?id=100005548579166
7. Bractwo Kurkowe w Poniecu http://www.bractwokurkowe.poniec.pl/ https://www.facebook.com/BKPoniec/
8. Bractwo Kurkowe w Rawiczu http://www.bractwo.rawicza.pl/  
9. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Rydzynie http://www.bractwokurkowerydzyna.pl  
10. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Śmiglu   https://www.facebook.com/BractwoKurkoweSmigiel/
11. Kurkowe Bractwo Strzeleckie we Włoszakowicach   https://www.facebook.com/wloszakowickie.bractwo.kurkowe/
12. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wolsztynie   https://www.facebook.com/kbswolsztyn/