Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski

21.03.2022 r. Komunikat 15/2022

Logo

Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP

W związku z  konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy Zarząd ZKBS RP informuje o następujących działaniach pomocowych prowadzonych od początku konfliktu przez nasze zjednoczone Bractwa i Okręgi Zjednoczenia.

Okręg Leszczyński

Fascynujące informacje przekazano nam z Bractwa Kurkowego z Krobi!
Starszy Bractwa Kurkowego w Krobi brat Leszek Ptak
relacjonuje że niedzielne Obywatelskie Strzelanie Charytatywne przeszło ich największe oczekiwania. Impreza była świetnie rozreklamowana w całej gminie i towarzyszyła jej piękna wiosenna pogoda.
Do akcji włączył się nawet miejscowy ksiądz proboszcz Sławomir Grosty – też brat kurkowy, zapraszając z ambony wiernych na strzelnicę. W strzelaniu wzięło udział grubo ponad 100 strzelców. Byli to przeważnie mieszkańcy Krobi i okolic ale dotarli także bracia z pobliskiego Bractwa Kurkowego w Poniecu. Była więc tarcza charytatywna, zapadki i tzw. Koszyk Obywatelski na datki. Wzruszenie chwytało braci za serce gdy widzieli jednorazowe, dobrowolne datki sięgające nawet 500 zł.
A wiec hojność była zachwycająca i wyjątkowa. Całkowity dochód z imprezy to 4420 zł.
Za te pieniądze zostanie zakupiony przez Braci z Krobi termowizor (już drugi!), który trafi bezpośrednio w ręce walczących żołnierzy ukraińskich.
Cały czas prowadzona jest przez braci z Krobi zbiórka odzieży i artykułów medycznych

SALVE UKRAINE !

Okręg Centralny
Prezes Bractwa Strzelców Kurkowych im. Jana Kilińskiego z Warszawy brat Michał Wieremiejczyk
poprzez Facebook informuje, że sprzęt zakupiony ze zbiórki pieniężnej  przeprowadzonej przez braci - 10 szt. krótkofalówek już trafił w ręce walczących.
SiłyZbrojne Ukrainy otrzymały walkie–talkie a krótkofalówki przekazano w punkcie kontrolnym w Żytomierzu i Brygadzie Wołyńskiej.

 


Komunikaty Zarządu Zjednoczenia są na bieżąco aktualizowane i kolejne informacje będziemy przekazywać do wiadomości zjednoczonym Bractwom. Dzięki temu nasze działania będą skuteczniejsze, a siostry i bracia łatwiej znajdą to, co nas interesuje.
Kolejne komunikaty będą publikowane na stronie Zjednoczenia www.bractwa.eu

Krajowy Koordynator Zarządu ZKBS RP
w sprawach pomocy dla uchodźców z Ukrainy
brat January Bątkiewicz.

Podstawa działania:
Apel Prezesa Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP
z dnia 01 marca 2022r.
www.bractwa.eu