Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski

18.03.2022 r. Komunikat 13/2022

Logo

Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP

W związku z  konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy Zarząd ZKBS RP informuje o następujących działaniach pomocowych prowadzonych od początku konfliktu przez nasze zjednoczone Bractwa i Okręgi Zjednoczenia.

Okręg Poznański

Prezes Kórnicko - Bnińskiego Bractwa Kurkowego brat Marek Baranowski przekazał obszerną relację z  projektu Pomoc Ukrainierealizowanym przez połączone siły Europejskich Bractw Kurkowych z EGS !!!

Z inicjatywy połączonych sił Bractwa w Kórniku i Bractw z EGS do braci Kozaków z Łucka, zrzeszonych podobnie jak my w V Regionie EGS trafi mnóstwo darów sponsorowanych przez grupę Bayer Leverkusen, za sprawą kontaktów brata Petera Olafa Hoffmanna - sekretarza generalnego EGS (Europejska Wspólnota Historycznych Strzelców EGS oraz brata Andrzeja Wegnera – szefa Regionu V EGS.

Dary przyjeżdżają wielkimi samochodami do strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej  w Kórniku pod Poznaniem, tam sa przeładowywane i specjalnym transportem TIR kórnickiego brata kurkowego Szymona Nowackiego natychmiast wyjeżdżają do Łucka na Ukrainę. Dary wartości ok. 30 tys. euro to agregaty prądotwórcze, powerbanki, chemia gospodarcza i specjalistyczny sprzęt medyczny.

Ogromny TIR przyjedzie także do Kórnika w najbliższą sobotę 19 marca i po przeładowaniu  i sortowaniu  siłami braci kurkowych dary pojadą tym razem do zaprzyjaźnionego z Kórnikiem ukraińskiego miasta Humań, leżacego w środkowej Ukrainie.

Następne specjalistyczne dary medyczne brat Prezes Baranowski zamawia u brackich przyjaciół Kórnicko- Bnińskiego Bractwa w kolejnym mieście partnerskim – Konigstein im Taunus w Hesji, leżącym 25 km od Frankfurtu nad Menem.

Procentują zatem bardzo dobre i systematycznie utrzymywane od lat kontakty Kórnicko – Bnińskiego Bractwa Kurkowego z tamtejszymi organizacjami strzeleckimi.

Relację z brackiej akcji pomocowej w Kórniku można obejrzeć pod adresem: https://telewizjastk.pl/wiadomosci/czytaj/serwis-informacyjny68?fbclid=IwAR2FFC_xxMFLyFAu7p-5ZUOmbZA7XOxk_RZ7q0CH8opmwDoAVM_dfW--Gbc


Komunikaty Zarządu Zjednoczenia są na bieżąco aktualizowane i kolejne informacje będziemy przekazywać do wiadomości zjednoczonym Bractwom. Dzięki temu nasze działania będą skuteczniejsze, a siostry i bracia łatwiej znajdą to, co nas interesuje.
Kolejne komunikaty będą publikowane na stronie Zjednoczenia www.bractwa.eu

Krajowy Koordynator Zarządu ZKBS RP
w sprawach pomocy dla uchodźców z Ukrainy
brat January Bątkiewicz.

Podstawa działania:
Apel Prezesa Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP
z dnia 01 marca 2022r.
www.bractwa.eu