Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski

14.03.2022 r. Komunikat 09/2022

Logo

Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP

W związku z  konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy Zarząd ZKBS RP informuje o następujących działaniach pomocowych prowadzonych od początku konfliktu przez nasze zjednoczone Bractwa i Okręgi Zjednoczenia.

Okręg Leszczyński

Członek Bractw Bractwa Kurkowego w Krobi brat Lech Jurkowski i Prezes brat Leszek Ptak  z kolegami ( większość to bracia kurkowi ) wyremontowali i zawieźli na Ukrainę już po rozpoczęciu konfliktu samochód terenowy Land Cruiser na który zapakowali ponad 30 par butów wojskowych, kamizelki, medykamenty, konserwy i inne wojskowe jedzenie. Wszystko nowe i świeże !!!
Ponadto brat Prezes Leszek Ptak poinformował mnie, że w najbliższym czasie, nie czekając na kwietniowe Walne Zebranie Bractwa przeprowadzi zbiórkę pieniężną, ponieważ w Krobi i okolicach jest bardzo dużo potrzebujących uchodźców.

Okręg Poznański

Wiceburmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina i jednocześnie brat kurkowy Radosław Szpot przekazał na Facebooku, następujący komunikat: W sobotę, 12 marca 2022r. na pięknej brackiej strzelnicy odbył się Charytatywny Trening Strzelecki zorganizowany przez Zarząd Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Murowanej Goślinie. Trening pt. SOLIDARNI Z UKRAINĄ przeznaczony był dla Braci Kurkowych.
Zebraliśmy 1350 zł które zostaną wpłacone na rzecz organizacji działającej na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy.
Cieszę się, że udało mi się zdobyć tę wyjątkową tarczę – z radością rzekł na koniec brat Radosław. Nasze serdeczne Gratulacje !!!!
Jak dodaje Prezes KBS w Murowanej Goślinie brat Michał Wtorkowski tarcza punktowa była wykonana z pnia drzewa, pomalowanego w niebiesko-żółtą flagę z biało-czerwonym sercem. Natomiast już za tydzień, w niedzielę 20 marca odbędzie się otwarte strzelanie do Tarczy Charytatywnej dla wszystkich chętnych z Gminy Murowana Goślina pt. "Solidarni z Ukrainą" oraz strzelanie do zapadek i strzelanie z broni krótkiej do tarczy punktowej. Tarcza i puchary ufunduje Bractwo. Będzie również gorący posiłek i napoje dla wszystkich. Zebrane pieniądze trafią dla potrzebujących.

Zapraszamy również wszystkich chętnych z innych Bractw!!!


Komunikaty Zarządu Zjednoczenia są na bieżąco aktualizowane i kolejne informacje będziemy przekazywać do wiadomości zjednoczonym Bractwom. Dzięki temu nasze działania będą skuteczniejsze, a siostry i bracia łatwiej znajdą to, co nas interesuje.
Kolejne komunikaty będą publikowane na stronie Zjednoczenia www.bractwa.eu

Krajowy Koordynator Zarządu ZKBS RP
w sprawach pomocy dla uchodźców z Ukrainy
brat January Bątkiewicz.

Podstawa działania:
Apel Prezesa Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP
z dnia 01 marca 2022r.
www.bractwa.eu