Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski

10.03.2022 r. Komunikat 06/2022

Logo

Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP

W związku z  konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy Zarząd ZKBS RP informuje o następujących działaniach pomocowych prowadzonych od początku konfliktu przez nasze zjednoczone Bractwa i Okręgi Zjednoczenia.

Okręg Pomorski  

Pierwszy Rycerz Króla Zjednoczenia KBS RP i zarazem Adiutant Europejskiego Króla Strzelców EGS Leo Niessena brat Zbigniew Lemiech z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie  poinformował, że w mediach społecznościowych ukazało się kilka tekstów Europejskiego Króla Strzelców EGS brata Leo Niessena

05 marca 2022r.

Miło jest słyszeć, jak nasi polscy bracia są oddani biednemu ludowi Ukrainy. Tutaj również udostępniamy pieniądze na wsparcie w jak największym stopniu, organizujemy miejsca do spania, a do dotkniętych obszarów trafiają środki pomocy humanitarnej, aby pomóc ofiarom tego koszmaru, który nigdy nie powinien był mieć miejsca. Wojna nigdy nie może być odpowiedzią na konflikt. W czasie wojny tylko niewinni zostają trafieni. Drżymy na widok obrazów, które widzimy i modlimy się za wszystkich ludzi, aby ta tortura ludności wkrótce się skończyła. Życzymy polskim braciom dużo siły w ich wielkich wysiłkach, modlimy się za uchodźców i życzymy wszystkim Ukraińcom anioła stróża na ramieniu. Łza spływa mi po twarzy. O Boże, niech ten koszmar się skończy. Okaż współczucie mieszkańcom Ukrainy. Dzieci naszej Europy.

09 marca 2022r.

Drogie siostry strzelców, drodzy bracia strzelcy, od 24 lutego to inny świat. Rosyjski atak na Ukrainę i prowadzona wojna szturmowa jest dla nas ogromnym zmartwieniem. My, Europejskie Stowarzyszenie Marcherów Historycznych (EWG), jesteśmy mocno zakorzenione i związani z Marcherami na Ukrainie i Polsce. Po 10 dni temu wezwaniu do darowizn na pomoc humanitarną udało nam się już udzielić wsparcia cierpiącej ludności na Ukrainie i uchodźcom w Polsce. W miniony weekend sekretarz generalny Peter Olaf Hoffmann osobiście we współpracy z miastem Dormagen zorganizował i towarzyszył transport pomocowy do Krakowa/Polski. My, EGS, wsparliśmy to finansowo poprzez dotychczasowe datki.
Kolejny transport pomocowy rusza dzisiaj do Krakowa a w niedzielę do Poznania.
Ponadto przelaliśmy płatności na naszych ściśle powiązanych polskich strzelców.

Sekretarz regionalny EGS Andrzej Wegner koordynuje usługi pomocy humanitarnej dla ukraińskich uchodźców oraz członków rodzin naszych sióstr strzelców i braci strzelców z Ukrainy.
Nasze środki zostaną wykorzystane lokalnie na zakup odzieży, żywności, artykułów dla dzieci i artykułów higienicznych.
Polska do tej pory przyjęła ponad 1 milion uchodźców i stoi przed ogromnym wyzwaniem. Chcemy w tym pomóc!

Prosimy o wsparcie naszego projektu!
Jeśli chcesz wysłać nam darowiznę:
Posiadacz rachunku: EGS Region 1
Ludowy Bank Bigge-Lenne eG,
IBAN: DE21 4606 2817 3545 9840 00
BIC: GENODEM1SMA
Słowo kluczowe: pomoc solidarnościowa Ukrainie

Można wystawiać paragony na datki.
Dziękuję i niech Bóg cię błogosławi.

Okręg Poznański

Siostra Anna Sieroń przekazała informację w imieniu Prezesa Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu, brata Bogdana Gajewskiego: Niniejszyminformuje szanowne siostry i bracia z Polski, że w poniedziałek 7 marca 2022 roku na posiedzeniu Zarządu wraz z członkami naszego Bractwa, została podjęta decyzja o udzieleniu wsparcia finansowego dla rodzin i braci z Bractw Strzeleckich na Ukrainie. Podjęto również decyzję, żeby na trzech najbliższych strzelaniach, tj. Wielkanocnym, z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz strzelaniu o Godność Króla Zielonoświątkowego A. D. 2022 odbędzie się rywalizacja do Tarczy na rzecz pomocy Braciom na Ukrainie.
O następnych decyzjach  Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu poinformujemy w późniejszym terminie.


Komunikaty Zarządu Zjednoczenia są na bieżąco aktualizowane i kolejne informacje będziemy przekazywać do wiadomości zjednoczonym Bractwom. Dzięki temu nasze działania będą skuteczniejsze, a siostry i bracia łatwiej znajdą to, co nas interesuje.
Kolejne komunikaty będą publikowane na stronie Zjednoczenia www.bractwa.eu

Krajowy Koordynator Zarządu ZKBS RP
w sprawach pomocy dla uchodźców z Ukrainy
brat January Bątkiewicz.

Podstawa działania:
Apel Prezesa Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP
z dnia 01 marca 2022r.
www.bractwa.eu