Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski

7.03.2022 r. Komunikat 03/2022

Logo

Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP

W związku z  konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy Zarząd ZKBS RP informuje o następujących działaniach pomocowych prowadzonych od początku konfliktu przez nasze zjednoczone Bractwa i Okręgi Zjednoczenia.

Okręg Śląski

Hetman Bractwa Kurkowego miasta Wrocławia brat Zbigniew Wierzbickiprzekazał do Zjednoczenia informację o darowiźnie Bractwa Kurkowego miasta Wrocławia w wysokości 20 tys. zł przekazanej na konto Narodowego Banku Ukrainy na rzecz pomocy dla Ukrainy. Takich wspaniałych informacji z naszych zjednoczonych Bractw pojawia się coraz więcej. Aby pomóc Ukrainie finansowo należy wpłacić pieniądze na jedną z zaufanych i zweryfikowanych zbiórek, które prowadzone są przez różne wyspecjalizowane i wiarygodne organizacje.
Prostym sposobem na pomoc Ukrainie jest również sprawdzenie rządowej strony: pomagamukrainie.gov.pl . W zakładce / Chcę pomóc / znajduje się pełna lista zbiórek pieniężnych oraz zbiórek darów.

Okręg Centralny

Starszy Bractwa Strzelców Kurkowych im. Jana Kilińskiego w Warszawie brat Michał Wieremiejczyk poszukuje wśród naszych Bractw osób posiadających na zbyciu różny sprzęt militarny i survivalowy oraz medyczny. Sugeruję bracką grupę na Facebooku na której można wymieniać się informacjami o możliwościach różnorakiej konkretnej pomocy.
https://www.facebook.com/groups/491556361014001/?ref=share

Komunikaty Zarządu Zjednoczenia są na bieżąco aktualizowane i kolejne informacje będziemy przekazywać do wiadomości zjednoczonym Bractwom. Dzięki temu nasze działania będą skuteczniejsze, a siostry i bracia łatwiej znajdą to, co nas interesuje.
Kolejne komunikaty będą publikowane na stronie Zjednoczenia www.bractwa.eu

 

Krajowy Koordynator Zarządu ZKBS RP
w sprawach pomocy dla uchodźców z Ukrainy
brat January Bątkiewicz.

 

Podstawa działania:
Apel Prezesa Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP
z dnia 01 marca 2022r.
www.bractwa.eu