Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski

Roman Rybacki Król 1991-93 Zjednoczenia KBS RP

Roman Rybacki urodził się 7 kwietnia 1947 roku w Domaradzicach powiat rawicki, zmarł 30 września 2003 roku.
Na pierwszym od czasów II wojny światowej Kongresie Zjednoczenia KBS RP (szóstym w kolejności od początku istnienia Zjednoczenia), który odbył się 8 listopada 1991 r. w Po­znaniu, pierwszym królem odrodzonego Zjednoczenia został brat Roman Rybacki z Rawicza.
Roman Rybacki 30 kwietnia 1991 roku był w 19 osobowej grupie reaktywującej działalność Bractwa Kurkowego w Rawiczu. Po zarejestrowaniu stowarzyszenia został wybrany Komendantem Bractwa Kurkowego w Rawiczu. W okresie od 1994 do 1998 roku Roman Rybacki pełnił funkcję strzelmistrza Okręgu Leszczyńskiego KBS RP. W 1996 roku w Śmiglu Roman Rybacki z KBS w Rawiczu zdobył tytuł Króla Żniwnego Okręgu Leszczyńskiego. W 1998 roku Roman Rybacki został Królem Kurkowym Bractwa Kurkowego w Rawiczu.

29 do 31 sierpnia 2003 roku w austriackiej miejscowości Vöcklabruck, gdzie odbyły się 14. Europejskie Spotkania Strzelców Kurkowych, Roman Rybacki w najważniejszym, tradycyjnym strzelaniu o tytuł Króla Kurkowego Historycznych Strzelców Europy zwyciężył i jako pierwszy w historii strzelec z Europy Wschodniej został Królem Europy EGS.